profesjonalna stylistka
MÓJ STYL,  TRENDY W MODZIE

WARIACJE NA TEMAT MAŁEJ CZARNEJ

Historia jej powstania w latach dwudziestych nie była łatwą, ponieważ kolor czarny był zarezerwowanym dla żałobników, zakonnic i uczniów.

Jestem wdzięczna Coco Chanel za wprowadzenie jej na arenę światła dziennego i za szerokie możliwości jej zastosowań. Dobrze zaprojektowana nadaje się dla każdej kobiety i każdej sylwetki, aczkolwiek należy pamiętać o zasadach doboru kolorów ze swojej palety kolorystycznej, ale to inny temat.

Nieśmiertelna jest mała czarna. Możliwości zaś zastosowania stylizacji z nią w roli głównej są nieograniczone. Pisząc o wariacjach na temat małej czarnej przypomnę, że czerń czerni jest nierówna https://damabyc.pl/czern-czerni-nierowna

Jakość i krój. Jakość powinna być brana pod uwagę na pierwszym miejscu. Małą czarną można nosić na różne okazje. W ciągu dnia, na spotkanie towarzyskie, wieczorem. Jej zastosowanie zaś zależy od sytuacji i pory. Inaczej ubierzemy się w ciągu dnia, a inaczej wieczorem.

Na poniższych zdjęciach pokazuję kilka wariantów zastosowania koloru czarnego zarówno w opcji z klasyczną małą czarną, jak i wersję eleganckiego kostiumu w stylu retro połączonego z dwóch części spódnicy oraz żakietu nie będących kompletem, lecz znakomicie pasujących do siebie, oraz w wariancie żakiet z krótkimi bermudami.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *