Personal shopper - Ivona Napiorkovska
MÓJ STYL

Zielona sukienka, wiosenna trawa i mięta

Dokoła przyroda rozkwita aż miło patrzeć a w domu zakwitł … szczypior. Przypomina dmuchawca, którego płatki od podmuchu wiatru za chwilę się uniosą i pofruną daleko.

Zielona sukienka. Zakupy odzieży czy dodatków robię w sposób przemyślany. Zwracam uwagę na jakość, gatunek materiału, wykonanie, krój, kolor. Wiedząc, jakie kolory są dla mnie odpowiednie, robię je czasem w sklepach internetowych. Tak było i z tą sukienką.

Kolor wydał mi się w pierwszej chwili ryzykownym, bo w odcieniu intensywnej soczystej wiosennej zieleni a zdecydowanie nie jest to kolor dla każdego. Mocny, ale piękny. Oczami wyobraźni musiałam zobaczyć więc coś, czego tak naprawdę nie widać. Każdy monitor może inaczej pokazywać kolory, chyba że się go skalibruje, ale nadal kolor faktycznie może być innym.

W typologii kolorów ważnym jest dobrać właściwy dla siebie, co jest trudnym, bo korzystając z możliwości kosmetyków i szerokiej palety farb do włosów, łatwo jest zafałszować w pewien sposób swoja paletę, poprzez niewłaściwy dobór koloru włosów np. Nie znając swego typu kolorystycznego lawiruje się dokonując zakupy pod pływem chwili, które potem gdzieś leżą w szafie, a jej właścicielka prędzej czy później dochodzi do wniosku, że znowu nie ma co na siebie włożyć. Znacie to? Oczywiście na wszytko jest rada, ale wymiana większości garderoby jest czasochłonna i kosztuje.

Przeprowadzając analizę kolorów obserwuję, jak się zmienia się twarz osoby. Właściwy kolor to taki, w którym twarz będzie świeża i promienna bez makijażu. Co więcej, ma być tak nadal po całym dniu pracy. Świeżo. Odpowiedni fason, dodatki błyszczące czy matowe. Diamenty czy inne kamienie. Każdy detal odpowiednio dobrany i zestawiony ma znaczenie. Buty, torebki, paski, biżuteria, nakrycia głowy stanowią całość. I tego należy się trzymać.

Mój styl czy Twój styl to rama. Tak jak obraz oprawiony w niewłaściwej ramie traci na wizerunku, tak samo jest z kobietą i mężczyzną.


kwitnący … szczypior


mięta
zielona sukienka o linii trapezu / green trapezoidal dress – Diane von Furstenberg
złote brokatowe sandały z cielęcej skóry / heeled shoes – Chiara Ferragni

kocham zapach konwalii


fotograf na wystawie Grand Press Photo 2020. Bardzo chciałam obejrzeć te zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *