Mężczyzna w garniturze
ANALIZA KOLORYSTYCZNA,  MĘŻCZYŹNI,  STYLIZACJA MĘŻCZYZN

TYP URODY ZGASZONE LATO (Soft summer) – ANALIZA KOLORYSTYCZNA ANDRZEJA

Sesję z Andrzejem przeprowadzam w warunkach domowych. Mamy na nią jeden dzień. Dom jest oazą Andrzeja i zarazem miejscem, w którym żyje i wypoczywa. Mamy zaplanowany czas na analizę kolorystyczną, przegląd szafy i zakupy. Andrzej chce coś zmienić w swoim wyglądzie. Mężczyźni również chcą się czuć atrakcyjni.

Zaczynamy od analizy kolorystycznej. Jest za ciemno w pomieszczeniu do zdjęć, więc rozstawiam softboksy z lampami ze światłem stałym, aby doświetlić zdjęcia. Jestem fotografem więc sobie jakoś radzę. Jest zabawnie. Przeglądamy szafę co jest dobre, co mniej i czego się z niej pozbyć ewentualnie. Po, idziemy na zakupy. Wybieram salon Vistuli. Gatunkowo świetny wybór, perfekcyjnie skrojone garnitury i na dodatek modne. Pełnia szczęścia, tym bardziej, że wszystko kupujemy w jednym sklepie łącznie ze skarpetkami, które mają pasować do spodni od garnituru.

ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Zaczynamy od analizy kolorystycznej. Test chust srebrnej i złotej. Sprawdzam, czy Andrzej reprezentuje typ ciepły, zimny czy mieszany. Jak widać na zdjęciu, w srebrze cera jest jasna i świeża, a w złocie twarz sprawia wrażenie zmęczonej.

Wniosek – Andrzej reprezentuje chłodny typ urody. No dobrze, ale jest 12 podtypów urody w tym chłodne i mieszane, zatem czeka nas poważniejsza analiza. Intuicja jak zawsze mnie nie zawodzi. Stawiam na stonowane lato, ale na potrzeby analizy sprawdzam paletę. Kolory o średniej intensywności powinny być przygaszone, za jasne są mdłe i Andrzej wygląda w nich blado, a w zbyt ciemnych smutno. Zgaszone lato jest typem łagodnym. Jego uroda jest jakby lekko przygaszona właśnie. Nic co jest blisko twarzy, nie może być zbyt intensywnym, a ewentualne wzory muszą być dyskretne i stonowane.

Wyciszone kolory są głównym kryterium dla typu miękkiego lata. Ponadto kolory są chłodne i jasne, ale ze względu na pokrewieństwo z jesienią może tolerować również ciemniejsze i cieplejsze kolory. Typ siostrzany Zgaszona jesień – Soft Autumn STONOWANA JESIEŃ – WPROWADZENIE CZ. 1.

KOLOR NR 1 W PALECIE ANDRZEJA TO NIEBIESKI

KOLOR NUMER 2 – TO SZAROŚCI

Wbrew pozorom szary nie jest nijaki. Będzie nim dopiero, jeśli wybierzemy dla siebie nietwarzowy odcień lub i na dodatek nieumiejętnie zestawimy z nim inne kolory.

TEST BIELI

Biały odcień bieli. Gdyby to było takie proste. Śnieżna biel, mleczna, ecru, perłowa, kredowa…nic nie jest proste. Zawsze patrzę na cerę jak znosi biel blisko twarzy. Biel Andrzeja to” mleczna” biel, bardziej przyjazna dla jego cery. Jest miękka i nie za mocna jak śnieżna biel czystej zimy, gdzie wysoki kontrast jest bardzo wysoki i widoczny powodując bladość cery.

TEST RÓŻOWEGO

Z różowym kolorem trzeba być ostrożnym, zwłaszcza gdy ma go nosić mężczyzna.

TEST ZIELENI

W tym przypadku przygaszona letnia zieleń morska-mięty się sprawdzi. To Andrzej już wie 🙂 Ciemnooliwkowy kolor jest w tej wersji zdecydowanie za ciemnym.

KOLORY KTÓRYCH ANDRZEJ POWINIEN UNIKAĆ

ATRYBUTY URODY CZYLI CECHY CHARAKTERYSTYCZNE DLA TYPU URODY ZGASZONE LATO

Zgaszone lato to pora roku, które przechodzi we wczesną jesień. Jej najważniejszym kryterium jest przygaszony ton. Brak wyraźnego kontrastu między oczami, włosami i skórą. Kontrasty nie są tak zauważalne jak w przypadku typów zimowych.

Zgaszone Lato ma w sobie przewagę chłodnych pigmentów, co często ciężko początkowo stwierdzić z uwagi na duże przyszarzenie urody. Wprawne oko kolorysty rozróżni jednak typ urody podczas analizy z zastosowaniem np. chust. Soft Summer może pożyczać od Zgaszonej Jesieni cieplejsze, jednak koniecznie przygaszone barwy nadal powinny robić wrażenie jakby przytłumionych, z uwagi na zawartość w jej naturalnej kolorystyce także ciepłych pigmentów. 

Skóra: od jasnego do średniego beżu, może być ciemna, ale zawsze popielata, ewentualnie piegi szarobrązowe. Ten typ opala się szybko, a opalenizna przybiera odcień szaro-beżowy a nie złoty.

Zgaszona: nie kontrastowa, przygaszona uroda jest harmonijna, oczy, włosy i cera są na podobnym poziomie intensywności. Cera w odcieniu chłodnego beżu. Przeważają w kolorze skóry niebieskie i różowe pigmenty.

Oczy: oprawa oka pozbawiona jest kontrastu. Kolory szaro-niebieskie, niebiesko-zielone, zielone lub rzadziej orzechowe.

Włosy: chłodna tonacja, jakby przygaszone, mysi blond, od jasnego do średniego popielatego brązu, ciemnego popielatego blondu, ewentualnie z blond pasemkami, ale bez złotych pasemek.

BAZA KOLORYSTYCZNA

Kolory przygaszone i chłodne są głównym kryterium dla koloru zgaszonego lata. Zgaszone Lato wybiera dla siebie kolory najbardziej przygaszone ze wszystkich typów letnich. Ze względu na bliskość jesieni, może tolerować jaśniejsze i ciemniejsze kolory niż jasne i miękkie lato. Dla porównania zwróć uwagę na inne typy letnie i siostrzany typ Zgaszonej Jesieni.

Najlepsze kolory: to przygaszone, rozmyte, szarawe z palety Lata i pożyczamy kilka ciepłych kolorów od Zgaszonej Jesieni.

Niekorzystne kolory: czarny, kobalt, śnieżna biel, fuksja, makowa i pomidorowa czerwień, ciemny brąz, wszystkich intensywnych i jaskrawych kolorów.

Neutralne: mleczna biel, ołowiany szary, popielaty, gołębi, antracyt, grafit.

Biały: mleczna biel.

Niebieski: wszystkie chłodne i przygaszone gołębi błękit, stalowy, modry, denim, granat, pruski, paryski, pastelowy, błękit nieba, akwamaryna, turkus, morski, błękit królewski, błękit nieba, błękit paryski, dżinsowy, jasny nasycony granat (zbyt ciemny wpadający w czarny będzie za ciemny).

Szarości: popiele, gołębi szary, szaro-niebieski, dymny, popielaty, stalowy.

Fiolety: bez, ametystowy, jasny fiołkowy, wrzos, lawendowy.

Zielenie: zieleń morska, zieleń mięty, khaki, oliwkowa, ciemna przygaszona zieleń (zapożyczona od typu jesiennego).

Brązy: różowobrązowy, piaskowy

Róże: brudny, pudrowy, łososiowy, lilaróż, pastelowy, morelowy.

KOLORY NIEZALECANE: czarny, czysta biel, ultramaryna (niebieski), żółty, pomarańczowy, ciepłe kolory np. ciepły róż czy ciepły fiolet typu fuksja kobalt, kontrastowe i mocno intensywne kolory. Bardzo niedobrze wygląda w kolorach z palety barw ciepłej i głębokiej jesieni typu wszystkie rudości w tym ceglaste, ciepłe żółcie, pomarańczowe, ciemne czekoladowe brązy).

Wzory ubrań: najlepiej jednolite i gładkie. Ewentualnie wzory o niskim kontraście jakby wtopione w materiał i ledwo widoczne. Oryginalności stylizacji nadadzą takie wzory jak krata i pepitka. Krata nie może być zbyt duża, o zbyt wysokim kontraście. Odpada np. czekoladowa odpowiednia bardziej dla głębokiej jesieni TYP URODY – GŁĘBOKA CIEMNA JESIEŃ (Deep Autumn). ANALIZA KOLORYSTYCZNA W DOMOWYCH WARUNKACH, czarno-biała, czarno-czerwona dla zimy itp. W sklepie kupiliśmy świetny niebieski garnitur w pepitkę o małej różnicy w poziomie kolorów.

Buty, torby, paski: najlepiej beżowe, szaro-niebieskie, granatowe, szarości w tym jasno i ciemno-szary, przytłumione brązy.

KOLORY NEUTRALNE DLA ZGASZONEGO LATA

BAZA ZGASZONE LATO NAJLEPSZE KOLORY

PRZEGLĄD SZAFY

Czas na przegląd szafy. Andrzej intuicyjnie wybiera dla siebie kolory bezpieczne, ale większość jest zbyt ciemna i trochę ponura.

Na górze t-shirt w odcieniu miętowej zieleni w dyskretny wzór i to jest to!
Niebieski w odcieniu błękitu nieba jest czystym i świeżym kolorem, ale jasno brązowa marynarka bardziej pasuje, ale do typu jesiennego.
Koszula w pionowe paski w kolorach brązu jest za ciemna i nadaje twarzy wyraz smutku.
Różowa pepitka-świeżo i wesoło, od razu twarz wygląda radośniej!

ZAKUPY – IDZIEMY DO VISTULI

Lubię tą markę z kilku względów. Po pierwsze świetna jakość tkanin, a po drugie, perfekcyjnie skrojone ubrania i modne na dodatek, ale nie wyzywające. Nazwa marki wzięła się od… Wisły. Jest jej łacińską nazwą.

Niebieski garnitur i wzorzysty t-shirt ale nadal w odcieniach przygaszonego niebieskiego ciekawie się łączą.
T-shirt w biało niebieskie wzory pomimo kontrastu wygląda wesoło. Gdyby nie te sztuczne światło z góry…
Jak zwykle stonowanie kolorów jest najlepszym. Nadal przeważa niebieski o podobnej skali nasycenia odcieni.
Wybraliśmy wygodne niebieskie spodnie ze świetnej gatunkowo bawełny.
Tego garnituru nie kupiliśmy ze względu na niekonwencjonalny fason…spodni, ale fason marynarki i wzór są dla niego idealne i nadal pasuje do T-shirtu !
mamy wybór
Nowe ubrania nabyte. Koniec zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *