Paleta barw
ANALIZA KOLORYSTYCZNA,  OFERTA,  USŁUGA ANALIZY KOLORYSTYCZNEJ

POZNAJ SIEBIE! ANALIZA KOLORYSTYCZNA 12 TYPÓW URODY

Tak jak w naturze występują różne kolory o zróżnicowanej intensywności, począwszy od ożywczej Wiosny, poprzez pełnię kolorów Lata, dojrzewającej Jesieni mieniącej się ciepłymi kolorami ziemi a skończywszy na Zimie mroźnej i intensywnej, tak każdy typ urody jest przypisany do określonej pory roku która też jest inna na początku i końcu swego panowania. Cały czas się zmienia.

Na tym blogu będę omawiała 12 podtypów czterech pór roku. Możecie spotkać się z różnym nazewnictwem poszczególnych podtypów, lecz zasady są podobne.

W typologii kolorów ważnym jest dobrać właściwy dla siebie, co jest trudnym, bo korzystając z możliwości kosmetyków i szerokiej palety farb do włosów, łatwo jest zafałszować w pewien sposób swoja paletę poprzez niewłaściwy dobór koloru włosów np. Nie znając zaś swego typu kolorystycznego lawiruje się dokonując zakupy pod pływem chwili, które potem gdzieś leżą w szafie, a jej właścicielka prędzej czy później dochodzi do wniosku, że znowu nie ma co na siebie włożyć. Znacie to? Oczywiście na wszystko jest rada, ale wymiana większości garderoby jest czasochłonna i kosztuje.

Przeprowadzając analizę kolorów obserwuję, jak się zmienia się twarz osoby. Właściwy kolor to taki, w którym twarz będzie świeża i promienna bez makijażu. Co więcej ma być tak nadal po całym dniu pracy. Odpowiedni fason, dodatki błyszczące lub matowe, diamenty lub inne kamienie czy tworzywo. Każdy detal odpowiednio dobrany i zestawiony ma znaczenie. Buty, torebki, paski, biżuteria, nakrycia głowy stanowią całość i o tym należy pamiętać.

Podstawą poprawnie przeprowadzonej analizy jest odkrycie naturalnych skłonności cery i pokazanie, jak dzięki zastosowaniu odpowiednich barw podkreślać atuty wyglądu.

Przeprowadzając stacjonarnie analizę kolorystyczną dzielę ją na poszczególne etapy. W przypadku analizy online przeprowadzam ją na podstawie wysłanych mi zdjęć danej osoby.

Pierwszy etap – zmycie makijażu, ubranie w stonowanych kolorach

Przed przystąpieniem do określenia typu urody konieczne więc wcześniejsze zmycie makijażu, w miarę możliwości spięcie włosów oraz założenie podkoszulka lub bluzki na ramiączkach w stonowanym kolorze. Makijaż jak napisałam powyżej zmienia w pewien sposób naturalny koloryt.

Etap drugi – określenie typu urody: ciepła czy zimna?

Na tym etapie sprawdzam czy mam do czynienia z typem ciepłym, chłodnym czy mieszanym i następnie przechodzę do szczegółowej analizy.

Etap trzeci – kolorowe chusty

Na podstawie przykładania kolorowych chust określam, (jest to jedna z częściej spotykanych możliwości analizy) które barwy wydobywają naturalne piękno, a które wręcz przeciwnie, dodają nam lat i zmęczenia. Zabieg ten pozwala określić jakie kolory wyglądają na Tobie najlepiej!

Etap czwarty – intensywność kolorów

Kolejne kroki mają na celu określenie poziomu jasności i intensywności barw u badanej osoby. Jedną z najczęściej przyjmowanych metod, jest wykluczanie kolejnych możliwości. Eliminacja barw i ich intensywności wykluczy te, które nie pasują do naszej naturalnej urody. Pozwala tym samym precyzyjnie zawęzić pole wyboru.

Efekt końcowy i korzyści z analizy kolorystycznej

Efektem analizy kolorystycznej jest znalezienie kolorów bazowych i dopełniających oraz eliminacja kolorów i odcieni niekorzystnych dla danej osoby. To samo dotyczy wszystkich dodatków w tym między innymi biżuterii, torebek szali, butów, nakryć głowy.

Kolory bazowe, czyli jakie najbardziej twarzowe powinny być blisko niej, dopełniające zaś jako uzupełnienie stylizacji. Ponieważ często typy te się łączą np. ciepłe z zimnymi, tak jak w przypadku np. głębokiej jesieni, która jest typem mocnym i wyrazistym, lecz ciepłym, może korzystać z niektórych kolorów głębokiej zimy, ponieważ są to tak zwane typy siostrzane, a tym mogą się wymieniać niektórymi kolorami z tym, że jest to dla każdej osoby bardzo indywidualne.

Podział na 12 typów urody:

– jasna wiosna (ciepła i delikatna)

– ciepła prawdziwa wiosna (ciepła i intensywna)

– czysta wyrazista wiosna (typ kontrastowy)

– jasne lato (jasne i chłodne)

– głębokie lato (chłodne i kontrastowe)

– zgaszone lato (stonowane i delikatne)

– zgaszona jesień (stonowana)

– ciepła wyraźna Jesień (prawdziwa intensywna jesień)

– głęboka jesień (ciemna i intensywna)

– prawdziwa (chłodna)zima

– czysta(wyrazista) zima

– głęboka zima (ciemna)

ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *